תפריט נגישות

טוראי דוד אסולין ז"ל

דוד אסולין
בן 18 בנפלו
בן פרחה ויחיא
נולד במרוקו - מרקש
בט"ז באלול תש"י, 29/8/1950
התגייס ב-נובמבר 1967
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 14, גד' 79
נפל בפעילות מבצעית
בט"ו באלול תשכ"ח, 8/9/1968
מקום נפילה: גשר פירדאן
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: נהריה
חלקה: 2, שורה: 5, קבר: 11.

קורות חיים

דוד, בן יחיא ופרחה, נולד בשנת תש"י (1950) במרקש שבמרוקו.

המשפחה עלתה לארץ בשנת 1956 ואז התחיל את לימודיו היסודיים בבית-הספר "רמב"ם" שבנהריה. שם גדל באווירה של אהבה, וחלם להשתלם בבית-ספר לקציני-ים בעכו. בגיל י"ב נתייתם מאביו וכעבור שנתיים עבר לבית-הספר המקצועי "אורט". הוא למד את מקצוע הנגרות והשתלם בנגריית המושב השיתופי רגבה שבגליל המערבי. השתייך לתנועת "הנוער העובד" והשתתף בקביעות בפעולות תרבות של מועדון הנוער. בין תחביביו השונים אפשר למנות איסוף קריקטורות ובולים. חיוך נלבב היה מרחף על שפתיו תמיד ומבטו החינני שבה כל לב.

דוד החליט להצטרף לשורות צה"ל לפני בוא הזמן, בגיל י"ז, ובנובמבר 1967 גויס לצה"ל והוצב לחיל השריון. הוא יצא לצבא כשבתרמילו טלית ותפילין, כי את אלה לא נטש מאז היותו בר-מצוה. היו לו תכניות להמשיך בלימודיו אחרי שירותו הצבאי, לפי דברי אחיו מוריס, הבטיח לאמו לדאוג לה גם כשיצא מן הבית להמשכת לימודיו. אחד מתחביביו היה להתאמן בקליעה ברובה-אויר ובאימון גופני, כי אלה, בלי ספק, יסייעו לו בשירותו הצבאי. בשירותו הוכיח את עצמו כחייל ממושמע, בעל יזמה ותושייה רבה. הוא עמד על רמה מקצועית גבוהה וביצע את כל שהוטל עליו בצורה טובה. שאיפתו היתה לעלות בסולם הדרגות, כי את הצבא אהב, אבל ביום ט"ו באלול תשכ"ח (8.9.1968) בא הקץ לשירותו הצבאי בשמשו כטען-קשר בטנק שנפגע ישירות על-ידי פגז האויב; זה היה ליד גשר פירדן- והוא טרם הגיע לסוף שירות החובה שלו. הובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בנהריה.

מפקד-יחידתו כתב במכתב-תנחומיו למשפחתו כי דוד התבלט בהכרתו האישית בייעודו של צה"ל לאחר מלחמת ששת הימים. לא התאונן ולא ביקש חופשה מיוחדת למרות בעיותיו ותמיד היה פותר אותן בעצמו. דוד מאד אהוב היה על חבריו ותמיד הצטיין בעבודתו בתוך צוות כי היה מגיש את עזרתו לחבריו. וכן סיים המפקד את מכתבו: "רצוני שתדעו, כי בנכם לא נפל לשוא כי אם על הגנת המולדת - נכס שהוא יקר לכל עם ישראל".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה