תפריט נגישות

סמל אילן רוזנגרטן ז"ל

אילן רוזנגרטן
בן 19 בנפלו
בן אסתר ומשה
נולד בלימן
בכ"ו באדר תשכ"ט, 16/3/1969
התגורר בלימן
התגייס ב-אוקטובר 1987
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 460, גד' 198
נפל בעת מילוי תפקידו
בא' בחשוון תשמ"ט, 12/10/1988
מקום נפילה: שיזפון
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה: נהריה
הותיר: הורים, אחות - זהבה ואח - שמוליק

קורות חיים

אילן בן אסתר ומשה. נולד ביום כ"ו באדר תשכ"ט (16.3.1969) במושב לימן, ליד נהריה. בן-זקונים להוריו, ניצולי השואה. אילן למד בבית-הספר היסודי 'ויצמן' בנהריה והמשיך את לימודיו בבית-הספר התיכון 'עמל'.

היה ילד עירני, מוכשר, נאה ונעים הליכות, שרכש חברים רבים בקלות מפתיעה ובזכות רוח ההתנדבות שבו, עזרתו ומסירותו לזולת הפך למנהיג טבעי בחברה ובנות רבות ביקשו את קרבתו. חרף הצלחתו החברתית הרבה, היה צנוע בדרישותיו ונרתע מראוותנות. אילן חונך לאהבת האדם והמולדת וכך נהג. קשריו עם בני משפחתו היו חמים וקרובים במיוחד. בהיותו בן מושב, עבד גם במשק החקלאי ועזר למשפחתו. מלבד אהבתו לבני-אדם, היה גם חובב בעלי-חיים וידע לגדלם ולטפחם.

אילן גויס לשירות חובה בצה"ל באוקטובר 1987 והוצב לשרת בחיל השריון. הוא התגבר על קשיי ההסתגלות ההתחלתיים והשתלב יפה בחיל. במהלך שירותו עבר קורסים שונים ולבסוף נשלח לקורס מפקדי טנקים.

אילן נפל בעת מילוי תפקידו ביום א' בחשוון תשמ"ט (12.10.1988), בתאונה מבצעית במהלך קורס מפקדי טנקים והובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בנהריה. הותיר אחריו הורים, אחות - זהבה ואח - שמוליק.

במכתב תנחומים למשפחה האבלה ציין מפקדו את מנהיגותו, את הידע המקצועי הרב שלו, את חברותו ואת העובדה שמפקדיו ראו בו חייל העשוי להיות קצין מן השורה הראשונה בבוא העת.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה