תפריט נגישות

פקד משנה אלברט פריגנטי ז"ל

אלברט פריגנטי
בן 27 בנפלו
בן חנה ושמעון
נולד במרוקו - קזבלנקה
בכ"ב בניסן תש"ז, 12/4/1947
התגייס ב-1966
שרת בפיקוד העורף
יחידה: מחוז גליל
נפל בעת שירותו
בט"ו בטבת תשל"ה, 29/12/1974
מקום נפילה: שפרעם
באזור חיפה,כרמל וגליל מערבי
מקום קבורה: חיפה
הותיר: אישה, שני בנים, בת והורים

קורות חיים

בן שמעון וחנה. נולד ביום כ"ב בניסן תש"ז (12.4.1947) בקזבלנקה שבמרוקו. עלה לישראל בשנת 1960. הוא סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי 'מעלה-השחרור' שבחיפה. אלברט היה תלמיד חרוץ ונבון. לאחר שסיים את לימודיו בבית-הספר, התחיל לעבוד בבית-מלאכה לתיקון שעוני-מים. עשר שנים עבד במקצוע זה ונודע כבעל-מקצוע מעולה. בהיותו בן 20 נשא אישה, וכשנולדו בנו ובתו, העתיקה המשפחה את מקום-מגוריה לאזור פיתוח- לכרמיאל. במקום-מגוריו החדש נקלט אלברט במהירות בחברה. הוא היה אהוב על שכניו ועל חבריו במקום-עבודתו החדש- בבית-החרושת 'מודל-בטון' שבכרמיאל. אלברט התקדם במהירות בתפקידו בבית-החרושת וברבות הימים נתמנה למנהל-מחלקה. בן נוסף נולד לאלברט ולרעיתו, ולא היה מאושר ממנו עת שיחק והשתעשע עם ילדיו. הוא הקדיש להם שעות רבות, יצא עמם לטיולים ושיחק את משחקיהם. אלברט אהב ספורט והרבה לשחק בכדורגל. הוא אף הצטרף לקבוצת הכדורגל של 'מכבי כרמיאל' והוערך על-ידי חבריו לקבוצה כשחקן מצוין.

אלברט גויס לשירות-מילואים בהג"א בשנת 1966, ומדי-שנה נקרא לשירות מילואים. הוא השתלם בקורס מ"כים-פקחים ובקורס מפקדי עמדות-תצפית, והועלה לדרגת פקד-משנה.

ביום ט"ו בטבת תשל"ה (29.12.1974) נפל אלברט בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבחיפה. השאיר אחריו אישה, שני בנים, בת והורים.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "אלברט היה מפקד ביחידתנו ומילא את תפקידו במסירות ובנאמנות ליחידתו, לצה"ל ולעמו. הוא היה חלק בלתי-נפרד מאתנו- מצוות המפקדים והחיילים- והיה אבן-פינה ביחידה. את דרכו עשה בשקט ובצנעה, אך כל חייל שהיה נתון לפיקודו ידע שברגעים קשים יכול היה לסמוך על אלברט כעל אח וידיד אמת".

משפחתו של אלברט תרמה לזכרו מנורה לבית-הכנסת שבכרמיאל.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה