תפריט נגישות

טוראי יהודה אוחיון ז"ל

יהודה אוחיון
בן 19 בנפלו
בן אביבה וניסים
נולד במרוקו - קזבלנקה
בכ"ו בטבת תשכ"ג, 22/1/1963
התגייס ב-21.1.81
שרת בחטיבת הצנחנים
יחידה: גד' 890
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ז באדר תשמ"ב, 22/3/1982
מקום נפילה: רמת הגולן
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: נהריה
חלקה: 3, שורה: 4, קבר: 8.
הותיר: הורים אחים ואחיות

קורות חיים

בן אביבה וניסים, נולד ביום כ"ו בטבת תשכ"ג (22.1.1963) בקזבלנקה שבמרוקו. בהיות יהודה בן שנה עלתה משפחת אוחיון לארץ והתיישבה בנהריה. יהודה למד בבית-הספר היסודי הדתי "יהודה הלוי", והמשיך ללמוד בבית הספר התיכון "עמל". לאחר שנת לימודים אחת בבית הספר "עמל", עבר ללמוד בבית-הספר התיכון "צור" במגמת מכניקה.

יהודה השתתף בפעילויות ספורט רבות וזכה בתעודות הצטיינות, ביניהן למשל, מקום ראשון עם חברי להקת המחול של מועדון טרומפלדור במאי 1980.

יהודה היה פעיל גם במסגרות שונות של הגדנ"ע. הוא סיים קורס מדריכי גדנ"ע באוגוסט 1980 ועל תרגיל גיחה בגבעת אולגה, שביצע בחורף 1981, קיבל תעודת הצטיינות. בהיותו בן 15 שנים הצטרף יהודה לשורות המשמר האזרחי במרחב הגליל, והשתתף בקורס להכשרת נוער לתפקידי אבטחה ושמירה.

משהגיע זמן גיוסו לצה"ל הוא התנדב לשרת בחיל הצנחנים. הוא רצה מאוד להתקבל ליחידה המובחרת, ולשם כך התאמן בכוחות עצמו ושאף לשפר את כושרו הגופני. ואכן, מאמציו נשאו פרי, יהודה התקבל לחיל הצנחנים. בשעת תרגיל נפצע יהודה קשה, ובמשך חמישה ימים נאבק על חייו. ביום כ"ז באדר תשמ"ב (22.3.1982) נפל בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בנהריה. הוא השאיר אחריו הורים אחים ואחיות.

משפחתו ביקשה להנציח את זיכרו על פי דרך חייו, ואכן מירוץ שנערך מדי שנה בנהריה נושא את שמו.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה