תפריט נגישות

סמ"ר מנחם מנדל ניצן טישלר ז"ל

מנחם ניצן
בן 31 בנפלו
בן רבקה ודויד
נולד ברומניה - בוקרשט
בי' בחשוון תרצ"ז, 26/10/1936
התגייס ב-אוגוסט 1955
שרת בחיל השריון, חטיבת הצנחנים
יחידה: חטיבת הראל, גש"פ 8121
נפל בקרב
בכ"ז באייר תשכ"ז, 6/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: ירושלים
באזור ירושלים והסביבה
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 3, שורה: 5, קבר: 6.
הותיר: אשה, בן ובת

קורות חיים

בן דויד ורבקה. נולד ביום י' בחשון תרצ"ז (26.10.1936) בבוקרשט, בירת-רומניה. ילדותו עברה עליו בעיר-מולדתו, שם התחיל את לימודיו והצטיין כתלמיד. בשנת 1950 עלתה המשפחה לארץ ופה למד בבית-הספר היסודי על-שם וייצמן בנהריה. אחרי לימודיו עבר בחינות כניסה לעתודה האקדמית והמשיך בלימודים בטכניון העברי בחיפה.

באוגוסט 1955 גויס לצה"ל, אך בינתיים פרצה מערכת-סיני אשר בה השתתף כמפקד-טנק. בתום המלחמה חזר ללימודים בהירשמו לאוניברסיטה העברית בירושלים לפקולטה למדעי-הטבע בחוגים: זיאולוגיה וכימיה. הוא גם התחיל את עבודתו לתואר דוקטור בביוכימיה. עבד כאסיסטנט לפרופסור שולוב במחלקה לאנטימולוגיה וכמורה לביולוגיה וכימיה בחוות הנוער הציוני בירושלים. זמן קצר בילה בהשתלמות באוניברסיטה במילנו שבאיטליה, אשר אליה נשלח. הקדיש את כל חייו לאשתו ויחד עם הילדים שנולדו לו בשנים האחרונות, ידעו אושר.

בעבודותיו המדעיות העמיק לתכנן ולבצע, כי יסודי היה בכל אלה. בשעות הפנאי היה אוהב לסייר עם החברה להגנת הטבע שעם חבריה נמנה, לאסוף בולים, לצלם על ימין ועל שמאל. התעניין בתחום הדרמה, כן אהב לשחק טניס. היה חבר גם באיגוד האסטרונומים החובבים.

מזמן לזמן היה יוצא לשירות-מילואים ובשירות זה נמצא גם בפרוץ מלחמת ששת הימים, אשר בה נפל בקרב שנערך בירושלים ביום השני למלחמה, הוא כ"ז באייר תשכ"ז (6.6.1967).

הניח אשה, בן ובת, לבת טרם מלאה שנה בנפול אביה.

הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי שעל הר-הרצל בירושלים.

כמה עמודים הוקדשו לו בחוברת שהופיעה מטעם עיריית נהריה לזכר הבנים שנפלו במערכה. שמו וזכרו הועלו בחוברת "ארבעה לא שבו", שהוציאו עובדי חוות הנוער הציוני על-שם ישראל גולדשטיין לזכר ארבעה שלא חזרו מן המערכה - ומנחם ביניהם.

בספר "מאריות גברו" של מפקדת הצנחנים הוקדש עמוד לתולדותיו ולתיאור קרבו האחרון.

כן הוקדשו לו כמה עמודים בספר "נזכור", שבהוצאת האוניברסיטה העברית בירושלים והסתדרות הסטודנטים שבה, בעריכת יהודה האזרחי.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה