תפריט נגישות

דבר ראש העיר

רונן מרלי, ראש עיריית נהריה

משפחות שכולות יקרות! 
תושבים יקרים!


עיריית נהריה  שוקדת על הנצחת הנופלים והנחלת המורשת של היקירים - הבנים והבנות, ההורים והאחים, חללי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה מבני ותושבי עירנו.

עם כניסתי לתפקיד, מצאתי לנכון לבקר בבית יד לבנים בעירנו ולהצדיע לנופלים.
בבית יד לבנים הוקם חדר זיכרון מרגש, כאשר לצד הזיכרון מתקיימות בבית, במהלך כל ימות השנה, פעילויות שונות המאפשרות לחשוף את מורשת הנופלים ואת זכרם לקהלי יעד רבים.

אין מרפא לשכול ואין במילים כדי לנחם, אך יש מעט נחמה בידיעה שנשמר זיכרון הנופלים. יש מעט נחמה בזיכרון היקירים בזיכרון מעשיהם, בזיכרון המורשת של היקרים מכל, בהכרת משפחתם וחבריהם ומעל לכל, בזיכרון סיפור חייהם.

משפחות יקרות,
בהתרגשות גדולה עיינתי  במידע הרב האצור באתר האינטרנט ובעמדת המידע  הממוחשבת "גלעד-לזכרם" המוצבת בבית יד לבנים, שהוקמו לזכרם של יקירינו.

האתר הוקם בשיתוף עם בית יד לבנים והוא מהווה הגשמת החזון להנגשת חדר הזיכרון לכל בני המשפחה ותושבי העיר בכל מקום שהם ובכל זמן. זאת כחלק מרכזי ממטרות יד לבנים: "להנציח ולהנחיל את זכרם של חללי העיר נהריה  לדורות הבאים".

לאתר אינטרנט ייחודי זה, מטרתו כפולה;
מצד אחד הוא מאפשר להתחבר אל כל החומרים הנמצאים בחדר הזיכרון ביד לבנים, באמצעות המחשב והטלפון החכם מכל מקום בעולם, ומקנה אפשרות להוסיף חומרים כגון מכתבים, תמונות, קבצי מלל, קבצי PDF, סרטונים, קטעי עיתונים, קישור לאתרים , לכתבות ולקישורים של מידע הקיים ברשת. 

מצד שני, אתר האינטרנט פותח צוהר לבתי הספר ולתלמידים רבים להכיר את סיפור חייהם של בוגרי בית הספר ולהיות שותפים להרחבת המידע אודות הנופלים, להוקיר ולחבק את המשפחות השכולות ולהכיר את סיפורי הגבורה ואת התקומה של מדינת ישראל.
בכוונתנו להפעיל את תלמידי בתי הספר ומערכות החינוך בנהריה  ולשלבם כחלק בלתי נפרד בפעילות יד לבנים.
כבר היום, תוכלו לעיין באתר ההנצחה ולעקוב אחר בוגרי בתי הספר בנהריה, אשר נפלו במערכות ישראל ובחללי פעולות האיבה.

אני רואה כיעד חשוב את הנחלת ההנצחה והמורשת בעירנו ומאמין שבאמצעות אתר זה נוכל להתייחד עם יקירינו, לחבר את כל בני המשפחה, ובעיקר את בני הדור השני והשלישי ואת תושבי עירנו, לזכרם ומורשתם של הנופלים.
חלק מהצלחת משימה זו, תלוי גם בשיתוף הפעולה עמכן, משפחות יקרות.
אני מקווה שכולכם תנצלו את האפשרות להרחיב את המידע אודות יקיריכם כדי שכולנו נוכל להכיר ולהוקיר אותם ואתכם.

זוהי הזדמנות עבורי, להודות בשמי ובשם מועצת העיר לכל שליחי הציבור  בבית יד לבנים אשר עוסקים במלאכת הקודש בקשר עם המשפחות השכולות ובהנצחת היקירים.


מחבק ומחזק אתכם.

שלכם ובשבילכם
רונן מרלי
ראש העיר


בניית אתרים: לוגו חברת תבונה