תפריט נגישות

טוראי איתמר בליט ז"ל

איתמר בליט
בן 20 בנפלו
בן רחל-יפה וישראל
נולד בנהריה
בכ"ג בתמוז תשמ"ו, 29/7/1986
התגורר בנהריה
שרת בחיל האויר
נפל בעת מילוי תפקידו
בו' בטבת תשס"ו, 6/1/2006
מקום קבורה: נהריה
חלקה: 5, שורה: 5, קבר: 3.

קורות חיים

איתמר נולד בנהריה, שם גדל והתחנך. כבר משנותיו הראשונות, בגן ובבית הספר הוא בלט בדרך חשיבתו המיוחדת, בבקיאות יוצאת דופן בתחומי עניין רבים ובראיית העולם הדוגלת בזכותו של האדם לצדק ולהגנה באשר הוא.

אהבות אחדות היו לאיתמר במשך שנות חייו הקצרות בהן הכדורסל, המוסיקה והמחשב. הוא התעניין במוסיקה על כל גווניה, מן הקלה - בעברית ובלועזית, המטאלית ועד הקלאסית הישנה והחדשה. לכל אלה נהג להאזין שעות רבות ולנגן בגיטרה. הוא למד לנגן בכלי זה בכוחות עצמו כמו שלמד שפות זרות בדרכו העצמאית, היסודית והשכלתנית.

במחשב ובאינטרנט הוא גילה עולם ומלואו, בנגישותם למקורות מידע ובאפשרויות ההתקשרות באמצעותם עם אנשים, חברים וגם זרים ברחבי העולם כולו.

את לימודיו בתיכון עשה במגמת המחשבים וסיים כטכנאי בוגר י"ג. משאלתו היתה לשרת בצבא בתחום המחשוב שם רצה לתרום מכישרונו והכשרתו לצבא ולמדינה.

עם גיוסו עבר טירונות בזיקים ושובץ בחיל האויר לקורס "אבנט כחול", בקורס התעניין בתכנים לעומקם ואף שאף להבין תכנים מעבר לנלמד. חבריו לקורס מספרים על אדם בעל השקפת עולם מיוחדת שגילה עניין רב וסקרנות בכל הסובב אותו וכן נכונות לסייע לחבריו.

איתמר נהג להשמיע את דעותיו, ידע לעמוד על זכויותיו ולהפגין רמת חיילות גבוהה. במהלך הקורס לקח איתמר חלק במשימות אבטחה אותן ביצע במסירות, רצינות ומתוך תחושת שליחות. את הקורס סיים בהצלחה.

בתאריך 6.1.2006, ו' בטבת תשס"ו, נפל איתמר בעת מילוי תפקידו.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה