תפריט נגישות

סמ"ר תמיר וויס ז"ל

תמיר וויס
בן 21 בנפלו
בן מרילה וגדעון
נולד בנהריה
בכ"ו בסיון תשכ"ו, 14/6/1966
התגורר בלימן
התגייס ב-16.7.1984
שרת בחיל החימוש, חיל הנדסה
יחידה: גד' המחץ
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ג בחשוון תשמ"ט, 2/11/1988
מקום נפילה: נהריה
באזור חיפה, כרמל וגליל מערבי
מקום קבורה: נהריה
הותיר: הורים ואחות - הלית

קורות חיים

בן מרילה וגדעון. נולד ביום כ"ו בסיוון תשכ"ו (14.6.1966) בנהריה. למד בבית-הספר היסודי 'רמז', בחטיבת-הביניים בבית החינוך התיכון האזורי בגליל המערבי ובמגמת מכניקה בבית-הספר התיכון 'אורט' בקרית ביאליק. בחור גבוה ותמיר, ששיחק כדורסל בקבוצת בית-הספר התיכון ואהב להאזין למוזיקת רוק כבר, לנסוע על אופנועו ולטייל ברחבי הארץ. באמצע חודש יולי 1984 יצא תמיר לטירונות כללית, סיים אותה כחניך מצטיין ושב להשלים את לימודיו בנושא מכניקה עדינה, במסגרת העתודה הטכנולוגית בבית-הספר להנדסאים-טכנאים. בתום לימודיו קיבל תעודת הסמכה מטעם משרד החינוך והתרבות ומה"ט.

במאי 1985 גויס תמיר לשירות חובה בצה"ל. עקב השכלתו הטכנית הגבוהה יועד לקורס מכונאי מטוסים, אולם תמיר ביקש לשרת ביחידה קרבית ואכן הוצב בגדוד הנדסה קרבית, כאחראי על הציוד המכני הכבד של הגדוד. תמיר יצא לקורס נהגי נגמ"שים ולקורס מכונאי ברדלס, ובסיומו קיבל דרגת רב"ט. הוא השתלב ביחידה ותרם רבות באחזקת הציוד הממונע בגדוד. בהמשך הועלה לדרגת סמל. בטופס חוות-דעת ציין מפקדו כי לתמיר מוטיבציה גבוהה, רצון עז וידע מקצועי רב. מסיבות אלו גם נתבקש להצטרף לצבא הקבע ולהמשיך לתרום באחזקת הציוד הממונע בגדוד.

בחודש מאי 1988 חתם תמיר על המשך שירותו בצבא הקבע. ביום כ"ג בחשוון תשמ"ט (2.11.1988) נפל תמיר בעת מילוי תפקידו. לאחר מותו הועלה לדרגת סמ"ר. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בנהריה. הותיר אחריו הורים ואחות - הלית.

במכתב ניחומים למשפחה כתב מפקדו: "...שוחחתי עם תמיר מספר פעמים ותמיד השיחה נסבה על נושאים מקצועיים. תמיר לא היה רק איש מקצוע, תמיר היה חבר ורע".

משפחתו הנציחה את זכרו בגן משחקים על שם הבנים במושב לימן בגליל המערבי. אחת לשנה, בט"ו בשבט, נערך בחטיבת-הביניים בית חינוך אזורי בגליל המערבי חידון על שמו לסיכום מערך לימודי הביולוגיה. קבוצת הכדורסל ילדים 'מכבי' קרית ביאליק קרויה על שמו וחבריו הנציחו את זכרו בבניית אנדרטה דמויית נגמ"ש טכני שהוצבה ביחידה.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה